ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREElektromobilność
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Nowy prezes ElectroMobility Poland
17.04.2018r. 09:31

Rada nadzorcza spółki ElectroMobility Poland powołała nowego prezesa spółki, który objął stanowisko z dniem 17 kwietnia 2017 r.
Decyzją Rady Nadzorczej, od 17 kwietnia 2018 roku na prezesa zarządu spółki ElectroMobility Poland powołany został Piotr Zaremba, dyrektor zarządzający i szef projektu "Polski Samochód Elektryczny". Dotychczasowy prezes - Maciej Kość ma objąć w najbliższym czasie stanowisko dyrektora warszawskiego biura Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej.

Piotr Zaremba dotychczas w ElectroMobility Poland odpowiadał za merytoryczne zarządzanie projektem i współpracę z sektorem motoryzacyjnym, która ma doprowadzić do powstania polskiego samochodu elektrycznego. Jest absolwentem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

- Dotychczasowa praca Piotra Zaremby w spółce skupiała się na zarządzaniu projektem od strony merytorycznej, koordynacyjnej i wykonawczej. Odpowiadał za przygotowanie postępowania i nadzór nad kolejnymi jego etapami, a także współpracę ze wszystkimi partnerami spółki. Przejęcie przez niego obowiązków prezesa pozwoli na sprawną realizację projektu w ramach przyjętego harmonogramu. - wyjaśnia Aleksandra Baldys, rzecznik prasowy spółki.

Dotychczas ElectroMobility Poland przeprowadziło konkurs, w ramach którego wybrano i nagrodzono projektantów wizualizacji nadwozia samochodu elektrycznego. Kolejnym krokiem jest wyłonienie partnerów, których zadaniem w postępowaniu na budowę prototypu było opracowanie koncepcji technicznej i biznesowej samochodu elektrycznego, umożliwiającej jego przyszłą produkowalność.
Do tej pory spółka zweryfikowała zgłoszenia blisko 200 podmiotów z 17 konsorcjów złożonych z polskich producentów pojazdów i komponentów samochodowych. Za ocenę merytoryczną zgłoszeń odpowiadała komisja oceniająca, składająca się z ekspertów branży motoryzacyjnej i ekspertów biznesowych, a także przedstawicieli EMP. Osobą odpowiedzialną za całość projektu od jego rozpoczęcia jest nowo powołany prezes Piotr Zaremba, związany z ElectroMobility Poland od początku jej istnienia.

Obecnie EMP jest w fazie prowadzenia dalszych rozmów z wybranymi podmiotami w celu wypracowania modelu ich partnerstwa w projekcie.

- Zgłoszone projekty zawierają innowacyjne rozwiązania techniczne, za którymi stoją wartościowe zespoły. Ich wiedza i doświadczenie będą szczególnie cenne w pracach nad polskim samochodem elektrycznym. W toku weryfikacji wszystkich koncepcji i prowadzonych rozmów z konsorcjantami widzę także, że ElectroMobility Poland powinno wziąć na siebie dodatkowe odpowiedzialności wspierające proces i realizację postępowania, jak i finalnie stworzenie samochodu elektrycznego - zapowiada nowy prezes.

KOMENTARZE ( 7 )


Autor: Ubu Król 17.04.2018r. 10:01
brodę ma, nadaje sie
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Eko 17.04.2018r. 10:08
Już trzeci prezes a dalej żadnego samochodu. Z próżnego niewiele się zdziała, nie mówiąc o milionie samochodów.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Inżynier 17.04.2018r. 10:10
A może by tam jakiegoś inżyniera zatrudnić.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: związkowiec z Mysiej 17.04.2018r. 10:24
Aby tylko nie zajęło im robienie tego energoauta tyle czasu co budowa elektrowni atomowej. :) Coś mi się wydaje że ta... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Inzynier 17.04.2018r. 10:50
Czyżby zmiana podejścia firmy nie będą już budować prototypów a Brda partnerami czyli podwykonawcami poszczególnych... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Klient 17.04.2018r. 14:59
spółka która miała pomóc w powstaniu samochodu elektrycznego po 2 latach pracy jest cały czas na etapie konkursu,... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: uczestnik 18.04.2018r. 17:35
jako uczestnik tego konkursu zastanawiam się nad podaniem ich do Sądu... Wystartowaliśmy w konkursie, zbudowaliśmy... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 7 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE