ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREElektromobilność
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Operator logistyczny wprowadza ciężarówkę elektryczną do swojej floty
17.09.2020r. 05:57

Operator logistyczny - firma DB Schenker, poinformował w środę o wprowadzeniu do swojej placówki w stolicy Norwegi - Oslo, ciężarówki z napędem elektrycznym.
DB Schenker do swojego centrum Oslo City Hub włączył właśnie nową ciężarówkę Volvo FL. Pojazd został zaprezentowany przez norweską premier Ernę Solberg, która podziękowała DB Schenker za działania na rzecz ekologicznych rozwiązań transportowych. Projekt wspiera państwowa agencja energetyczna Enova. Jest to pierwsza seryjnie produkowana w Norwegii 16-tonowa ciężarówka z napędem elektrycznym.

Ciężarówka ma być wykorzystywana przez DB Schenker w dostawach miejskich na terenie Oslo. Jednocześnie operator deklaruje, że centrum dystrybucyjne Oslo City Hub i Volvo FL Electric będą zasilane przede wszystkim energią elektryczną z norweskich elektrowni wodnych.
Łącznie DB Schenker zamówił jedenaście elektrycznych ciężarówek dla logistyki miejskiej w Oslo. Zastąpią one pojazdy z silnikiem diesla.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE