ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREElektromobilność
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wyczekiwanie na dopłaty obniżyło zainteresowanie autami elektrycznymi
22.02.2021r. 20:12

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Spadła dynamika wzrostu zainteresowania autami elektrycznymi. Nie jest to jednak skutek odwrotu tendencji, lecz... wyczekiwanie na dopłaty - informuje serwis "pb.pl".
Według stanu na koniec stycznia br., po polskich drogach jeździło 19 671 aut z napędem elektrycznym - wynika z licznika elektromobilności przygotowywanego przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) i Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA).

52 proc. (10,3 tys.) parku elektryków stanowią pojazdy w pełni elektryczne, resztę (niespełna 9,4 tys.) to hybrydy typu plug-in.

Pod koniec stycznia w Polsce działało 1395 ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych (2711 punktów). 33 proc. z nich stanowiły szybkie stacje ładowania prądem stałym (DC), a 67 proc. wolne ładowarki prądu przemiennego (AC) o mocy mniejszej lub równej 22 kW. W styczniu uruchomiono 31 ogólnodostępnych stacji ładowania (70 punktów).
O ile w przypadku wszystkich rodzajów tzw. ekonapędów zanotowano w styczniu wzrost liczby rejestracji nowych aut (w porównaniu z pierwszym miesiącem 2020 r.), o tyle w przypadku aut czysto elektrycznych był on bardzo skromny.

"W ostatnich miesiącach w Polsce odnotowujemy większe zainteresowanie hybrydami typu plug-in niż samochodami całkowicie elektrycznymi. To z jednej strony efekt coraz atrakcyjniejszej oferty modelowej w tym segmencie, z drugiej - konsekwencja wstrzymywania decyzji zakupowych przez potencjalnych nabywców aut czysto elektrycznych w oczekiwaniu na zapowiadaną kontynuację dopłat z funduszy NFOŚiGW" - mówi, cytowany przez "pb.pl", Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA.

Czytaj również:
, pb.pl

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: max 23.02.2021r. 09:25
Tja....wszyscy by chcieli dopłaty...Elektryki są oderwane od ekonomii i dopóki to sie nie zmieni niech producenci nie... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE