ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREElektromobilność
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Chinach powstanie trzecia fabryka koncernu XPeng
08.04.2021r. 20:12

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Koncern XPeng, chiński producent samochodów elektrycznych zbuduje trzecią swoją fabrykę w Państwie Środka, by sprostać rosnącemu popytowi na "zielone" pojazdy - czytamy w serwisie "pb.pl".
Firma nawiązała w tym celu współpracę z rządem prowincji Hubei. Zakład, który ma powstać w mieście Wuhan ma mieć moce produkcyjne na poziomie 100 tys. pojazdów rocznie. Na razie nie ujawniono żadnych szczegółów inwestycji, w tym jej wartości ani harmonogramu.

Poinformowano jedynie, że na terenie zakładu mają być też wytwarzane układy napędowe i działać ośrodek badawczo- rozwojowy - informuje "pb.pl".

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE