ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREElektromobilność
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


MATERIAŁY PROBLEMOWE
27.07.2021r. 23:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Przez moment myśleliśmy, że przyszłością będą drogi pokryte wzmacnianymi panelami fotowoltaicznymi. To jednak ślepa uliczka. Rozwiązaniem ma być nowa mieszanka betonowa, która będzie potrafiła bezpośrednio ładować auta elektryczne.
27.07.2021r. 22:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Tylko w pierwszym półroczu 2021 roku w Niemczech sprzedano 60 razy więcej aut elektrycznych niż w Polsce - podaje "Rzeczpospolita". Elektryfikacja rynku motoryzacyjnego nabiera tempa, przy czym w Polsce zmiany przychodzą nam opornie.
27.07.2021r. 18:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Ważna wiadomość dla przedsiębiorców: samochody elektryczne już dziś mogą oferować niższy całkowity koszt posiadania (TCO) niż pojazdy spalinowe.
26.07.2021r. 21:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
W związku z rosnącą sprzedażą samochodów elektrycznych i wyginięciem silników benzynowych w 2035 r., Europa chce rozwijać własną bazę produkcyjną akumulatorów.
26.07.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) wesprze kwotą 1,2 mld zł program "Zielony transport publiczny". Dofinansowanie na zakup autobusów elektrycznych i wodorowych będą mogły otrzymać samorządy startujące w drugim naborze. Największe szanse na wsparcie będą miały miejscowości mniejsze i tracące funkcje społeczno-gospodarcze, borykające się z problemem smogu oraz eliminujące zjawisko wykluczenia transportowego przez rozwój samorządowego transportu lokalnego.
26.07.2021r. 18:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Sposób myślenia się zmienił, bo elektromobilność już tu jest i trochę się zadomowiła - mówi Christian Haririan, dyrektor generalny BMW Group w Polsce, w wywiadzie dla Business Insider Polska. Przekonuje, że dziś to nie cena i zasięg aut elektrycznych powstrzymują przed zakupem samochodu elektrycznego. Mówi też, czy ambitne plany Brukseli oznaczają koniec produkcji BMW z silnikami spalinowymi w Europie. Wyjaśnia też, dlaczego Polska nazywana jest "niewidzialną fabryką" tego koncernu.
24.07.2021r. 18:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Ruszył program dopłat do zakupu aut elektrycznych dla osób fizycznych, na dachach instalujemy fotowoltaikę, a konsumenci mają coraz większe oczekiwania wobec równoważonych działań firm i wykorzystywanych przez nie pojazdów. "Elektryczna" ewolucja już trwa i zmienia naszą rzeczywistość. Wydaje się, że nadziei na trwałą zmianę należy szukać przede wszystkim w przedsiębiorcach - w innowacyjnych firmach, które nie są obojętne na głosy konsumentów, a cywilizacyjne zmiany i potrzebę walki przeciwko zmianom klimatu potrafią przekuć nie tylko w wizerunkowy, ale i biznesowy sukces.
24.07.2021r. 17:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Jeżeli zastanawialiście się jak powinien pachnieć prawdziwy mężczyzna, to już wiecie - jak benzyna. Taki zapach został stworzy przez Forda, który zrobił to z myślą o użytkownikach samochodów elektrycznych, ale tęskniących za silnikami spalinowymi. Zapach palonej gumy, smarów, paliwa i wiele więcej - tutaj jest po prostu wszystko!
23.07.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Właśnie pokazały się nowe badania, które analizują cały "cykl życiowy" samochodów i spalinowych, i elektrycznych. Wyniki nie powinny nikogo dziwić.
23.07.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
W Warszawie są 124 stacje ładowania samochodów elektrycznych z 226 punktami ładowania. Do końca ubiegłego roku w stolicy było zarejestrowanych niemal 4,3 tys. samochodów elektrycznych, czyli na jeden punkt ładowania przypada 19 aut.cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE