ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREElektromobilność
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


Korolec o zielonych tablicach dla samochodów elektrycznych
06.04.2017r. 09:00

Zaangażowany w rozwój elektromobilności były Minister Środowiska Marcin Korolec stoi za propozycją oznakowania samochodów elektrycznych przy pomocy specjalnie zaprojektowanych tablic rejestracyjnych. Marcin Korolec od zeszłego roku włącza się aktywnie w działania mające na celu elektryfikację transportu i choć sam nie lubi słowa "elektromobilność" to działa aktywnie w tym obszarze będąc Prezesem Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych.
Skąd taki pomysł i jakie przyniesie korzyści? "Zielone" tablice rejestracyjne pozwolą ułatwić rozpoznanie pojazdów korzystających z przywilejów. Nie będzie możliwości nadużyć. Zdejmuje to także obowiązek rozpoznawania czy dany pojazd jest hybrydą plug-in, samochodem spalinowym czy elektrycznym przez służby obsługujące miejsca do parkowania w miastach. Pomysł, który wydaje się prosty i bardzo funkcjonalny, może przyczynić się do popularyzacji samej elektromobilności.Czy możemy liczyć na to, że część osób ulegnie modzie i będzie chciało pochwalić się "zielonymi" tablicami? Sam Korolec o swoim pomyśle mówi: "taka tablica jest do ogrania PR, jest też bardzo duże uzasadnienie do tego by ona była. Jest to widoczny znak, że jest to samochód elektryczny. Jeśli myślimy w kategoriach przywilejów, jakie mogą się pojawić. To jest przepustka do wpuszczenia na bus pass".

- Dostępność miejsc parkingowych dla samochodów elektrycznych jest istotna, likwiduje uznaniowość w takich sytuacjach - dodaje Marcin Korolec. - Samochody elektryczne w związku z tym, że mają odmienną konstrukcję mając taką tablicę są łatwe do rozpoznania w przypadku zderzeń i w których potrzebna jest pomoc służb ratowniczych - mówi Prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych.

W oczekiwaniu na udostępnienie do konsultacji społecznych ustawy o elektromobilności możemy spodziewać się wzmożonej aktywności środowisk zajmujących się tym tematem. Propozycja "zielonych" tablic przyczynia się do pogłębienia dialogu, który na tym etapie prac nad ustawą jest bardzo istotny.
BiznesAlert

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: ABC 06.04.2017r. 12:27
A może najpierw trzeba wyprodukować samochód, aby było co znakować.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Mirosławek 07.04.2017r. 10:47
Czy w imię popularyzacji elektromobilności warto rezygnować z bezpieczeństwa? Tablica biało-czarna spełnia dwa... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Gucio 07.04.2017r. 17:03
panie Korolec a może wpierw - zanim pan da taki pomysł z zieloną tablicą to pomyśli o tym co mówi? Przecież samochód... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE