ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREElektromobilność
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


Udział ładowania na szybkich stacjach będzie się zwiększać
23.11.2017r. 10:32

Rafał Czyżewski
Z dużym zainteresowaniem obserwujemy poczynania firm motoryzacyjnych i energetycznych na rynku europejskim, zmierzających do rozbudowy nowoczesnej sieci ładowania samochodów elektrycznych o dużej mocy.
IONITY, powstałe niedawno joint venture europejskich i amerykańskich koncernów motoryzacyjnych planuje budować ładowarki o 350 kW mocy ładowania. To zupełnie nowa jakość na tym rynku. Fakt, że stoją za tym producenci samochodów wskazuje na to, że już niedługo pojawią się na rynku modele samochodów umożliwiające ładowanie z tak dużą mocą. To będzie przekładać się na przejechanie kolejnych 500 km po ładowaniu baterii w czasie poniżej 15 minut. Takie ładowarki ma zamiar stawiać także E.ON, niemiecki koncern energetyczny.

Te doniesienia dobitnie wskazują, że przyszłość należeć będzie do samochodów elektrycznych. Naszym zdaniem, również udział ładowania na szybkich stacjach będzie się zwiększać, wraz ze wzrostem pojemności baterii i mocy ładowarek. Podstawą zapewne długo jeszcze pozostanie ładowanie podczas postoju nocnego, z domowego gniazdka, jednak większe pojemności baterii wymuszać będą częstsze sesje ładowania z dużą mocą, której nie zapewni przyłącze gospodarstw domowych.

Również Greenway przygotowuje się do zbudowania w Polsce do 2019 roku 10 ultraszybkich ładowarek o mocy 350 kW. Chcemy nadążać za rozwijającym się rynkiem i oferować naszym klientom najnowocześniejsze rozwiązania w tym zakresie. W ten sposób wspieramy rozwój elektromobilności w Polsce i patrząc na tworzące się w naszym kraju środowisko związane z elektromobilnością - entuzjastów, użytkowników, przedsiębiorców - możemy mieć pewność, że w tym marszu dotrzymamy kroku Europie.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE