ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREElektromobilność
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


DISE: elektromobilność jest unikalną szansą dla Polski wzięcia udziału w tworzeniu się nowego przemysłu
09.03.2018r. 12:07

Elektromobilność jest unikalną szansą dla Polski wzięcia udziału w tworzeniu się nowego przemysłu. Jednocześnie będziemy mieli do czynienia ze zmianą systemową użytkowania samochodów - powiedzieli wiceprezesi Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych, Remigiusz Nowakowski i dr Piotr Paszko, którzy byli gośćmi dzisiejszego programu Fakty w regionalnym wydaniu TVP3.
- Elektromobilność jest unikalną szansą dla Polski wzięcia udziału w tworzeniu się nowego przemysłu. Niedawno mieliśmy informacje o tym, że rząd postanowił przeznaczyć kolejne dotacje inwestycyjne właśnie na Dolnym Śląsku dla trzech wielkich koncernów: LG Chem, który uruchomi fabrykę baterii do samochodów elektrycznych w Kobierzycach, BASF oraz Toyoty, która w Wałbrzychu będzie produkoważ skrzynie biegów do samochodów hybrydowych. To wyzwoli rozwój całego łańcucha dostawców i poddostawców dla tego przemysłu - powiedział Remigiusz Nowakowski.

Będziemy mieli do czynienia ze zmianą systemową użytkowania samochodów. Elektromobilność będzie wiązała się z innym sposobem korzystania z samochodów. Najprawdopodobniej rozwiną się modele biznesowe, które będą polegały na współdzieleniu takich pojazdów. We Wrocławiu mamy już pierwszy tego typu system - Vozilla - powiedział z kolei dr Piotr Paszko.

Odnosząc się do kwestii cen samochodów elektrycznych Remigiusz Nowakowski zwrócił uwagę, że z analiz wynika, iż punkt przecięcia całkowitego kosztu wykorzystania samochodów elektrycznych i pojazdów o napędzie spalinowym będzie miał miejsce już po roku 2020. Szybko spadający koszt technologii spowoduje, że samochody elektryczne będą coraz bardziej dostępne.

Pełna treść rozmowy w TVP3 (początek: 3 min. 47 sek.)
TVP3

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Przyjaciel 10.03.2018r. 16:03
Nie wiem czy dożyję do 2020r...
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 12-03-2018r. 13:19 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE