ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREElektromobilność
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


KOMENTARZE
14.09.2018r. 13:06

Maciej Krotoski
W opublikowanym przez Ministerstwo Finansów projekcie z dnia 24 sierpnia 2018 r. w zakresie zmian prawa podatkowego (PIT, CIT i etc.) zakłada się wprowadzenie limitu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłaty z tytułu używania samochodu osobowego na podstawie umowy leasingu, najmu, dzierżawy oraz innej umowy o podobnym charakterze.
16.08.2018r. 17:25

Elektryfikacja obejmuje swoim zasięgiem nie tylko samochody osobowe oraz dostawcze, ale również pojazdy ciężarowe. Już w niedalekim czasie na europejskim rynku zadebiutuje kilka zeroemisyjnych, użytkowych modeli, oferowanych przez czołowych producentów. Jakie elektryczne ciężarówki, klasyfikowane w kategorii N3(o maksymalnej masie całkowitej powyżej 12 ton) wyjadą już niedługo na drogi Starego Kontynentu?
16.07.2018r. 17:25

Rozpoczęty w kwietniu tego roku proces legislacyjny dotyczący rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych oraz niektórych innych ustaw zakończył się właśnie opublikowaniem w Dzienniku Ustaw podpisanej przez Prezydenta ustawy z 6 czerwca 2018 roku. Ustawa w przeważającej większości wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia, tj. 27 lipca 2018 roku.
dlapiper.com
22.06.2018r. 05:35

Adam Czyżewski
Przeciętnemu użytkownikowi samochodu elektromobilność kojarzy się z osobowym pojazdem zasilanym prądem, ładowarkami, dobrym przyspieszeniem i licznymi udogodnieniami w ruchu miejskim. Chociaż od 2010 r. światowa sprzedaż aut elektrycznych spektakularnie rośnie, tylko w ubiegłym roku odnotowując 45% wzrost, jest ich wciąż niewiele. Z perspektywy Kowalskiego samochód elektryczny to więc melodia odległej przyszłości. Zupełnie inaczej elektromobilność wygląda z perspektywy przemysłu i gospodarki. Nie bez powodu mówi się o ogromnym potencjale biznesowym tego globalnego megatrendu.
13.06.2018r. 05:22

Jerzy Kurella - ekspert ds. energetycznych Instytutu Staszica; z-ca przewodniczącego Sekcji Energetyki SEP
Kwestia elektromobilności nie schodzi z pierwszych stron gazet i stała się tematem przewodnim całego szeregu konferencji. Elektromobilność, a dokładniej rządowy Program rozwoju elektromobilności w Polsce, stał się zupełnie niepotrzebnie elementem sporu politycznego.
28.05.2018r. 06:06

Rola UDT w rozwoju elektromobilności w Polsce sprowadza się do trzech podstawowych zagadnień: badań technicznych stacji przed oddaniem ich do eksploatacji oraz po naprawach i modernizacjach, opiniowania dokumentacji stacji ładowania na zgodność z wymaganiami technicznymi oraz prowadzenia rejestru ogólnodostępnych stacji ładowania i prezentacji danych na mapie.
16.05.2018r. 17:25

dr Grzegorz J. Wąsiewski, radca prawny, BSJP
W dniu 22 lutego 2018 r. weszła w życie ustawa z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych ("Ustawa"). Nowe regulacje oznaczają wiele wyzwań, ale także wiele potencjalnych możliwości rozwoju dla uczestników polskiego rynku energii i paliw.
26.04.2018r. 06:35

Jeszcze dekadę temu wykorzystanie autobusów elektrycznych jako elementu komunikacji publicznej było postrzegane jako futurologiczna ciekawostka. Obecnie tego typu pojazdy, zasilane niezwykle pojemnymi bateriami, w związku z wprowadzeniem w życie w wielu krajach rozwiniętych i rozwijających się polityki gospodarki niskoemisyjnej, traktowane są niezwykle poważnie. Na lidera w tej stosunkowo młodej gałęzi motoryzacji wyrastają Chiny, gdzie problem walki ze smogiem urósł do rangi narodowego. Korzystając ze swoich doświadczeń, chińskie przedsiębiorstwa podbijają miasta o wysokim natężeniu ruchu w komunikacji miejskiej.
Bloomberg
19.03.2018r. 19:55

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
W historii zawsze można znaleźć odpowiednie analogie. Od początku kiedy ludzie wynaleźli samoloty, od razu interesował ich problem w jaki sposób trafić z góry w wybrany cel (przeważnie bombą). Od początku też zarysowały się dwie przeciwstawne strategie - zrzucać dużo i na wszystko jak leci (licząc że w końcu w coś się trafi), albo próbować selektywnie naprowadzić na cel i trafić dokładnie w punkt. Patrząc na historyczne analogie, zawsze można wrócić do naszej krajowej energetyki. Pytanie jaką strategie zastosować: rozwiązanie huraganowe i dywanowe ( czyli iść "po całości") czy też selektywne wybieranie celów do realizacji.
12.03.2018r. 09:43

Elektromobilność wkracza na nowy obszar motoryzacyjnego rynku. Po transporcie osób, nadchodzi czas na niskoemisyjny transport towarów. W tym roku spodziewana jest ofensywa premier elektrycznych pojazdów dostawczych, których do tej pory w ofercie koncernów brakowało. Skorzysta branża logistyczna, ale w przyszłości odetchną także miasta - prognozuje Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL, które przeanalizowało ofertę marek motoryzacyjnych w tym zakresie.cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE