ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREElektromobilność
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Pierwsza firma z branży assistance została członkiem Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych
07.04.2021r. 20:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Starter24 będący częścią międzynarodowej Grupy ARC Europe został członkiem Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA), największej organizacji branżowej kreującej rynek pojazdów elektrycznych i technologii wodorowych w Polsce i w regionie CEE. Pierwsza firma z branży assistance w PSPA chce aktywnie uczestniczyć w rozwoju rynku EV w Polsce, dzieląc się swoim doświadczeniem oraz rozwiązaniami wypracowanymi w Grupie.
Rozwój elektromobilności to nie tylko coraz ciekawsze i nowocześniejsze samochody elektryczne. Rosnąca popularność elektryków musi iść w parze z rozwojem infrastruktury i usług. Dlatego tak istotne jest, aby w kreowanie rynku włączyli się nie tylko producenci samochodów, ale także wszystkie podmioty wspierające branżę. Zadaniem PSPA jest integracja wiodących dostawców z całego łańcucha elektromobilności od producentów pojazdów, infrastruktury, operatorów i dostawców usług ładowania, koncernów paliwowych i energetycznych po wszystkie pozostałe podmioty aktywne w obszarze zrównoważonego transportu. Przykładem takiego właśnie podmiotu jest Starter24, który chce aktywnie uczestniczyć w rozwoju rynku EV w Polsce.

PSPA zrzesza ponad 130 podmiotów z wielu obszarów związanych z zeroemisyjnym transportem. Cieszymy się z dołączenia do naszego grona firmy Starter24. Dzięki temu zyskujemy nowe kompetencje w zakresie assistance. Obecnie na polskich drogach porusza się już ok. 21 tys. samochodów z napędem elektrycznym, dlatego niezbędny jest rozwój usług skierowanych do kierowców EV - mówi Wojciech Jakubczak, project manager w PSPA.

Starter24 zamierza podzielić się podejściem i doświadczeniem całej Grupy ARC Europe w zakresie rozwiązań dla całego ekosystemu elektromobilności. Na ekosystem EV składają się m.in.: e-kierowca, infrastruktura ładowania, sieć pomocy drogowej, centra obsługi klienta czy ochrona środowiska. Od kilku lat w sieci ARC Europe funkcjonują własne standardy w zakresie realizacji usług w pojazdach wyposażonych w instalację wysokiego napięcia i akumulator trakcyjny. Wypracowany standard ma za zadanie wyrównać poziom kompetencji, wiedzy i przeszkolenia poszczególnych członków i kooperantów w całej Europie.
Cieszymy się, że będąc członkiem PSPA możemy uczestniczyć w rozwoju rynku elektromobilności w Polsce. Chcemy być aktywni w obszarze budowania świadomości biznesu, podnoszenia kwalifikacji pracowników pomocy drogowej oraz wdrażania niezbędnych standardów w branży. Naszym zdaniem branża assistance musi dostosować się do zmian na rynku motoryzacyjnym. Już wkrótce zaczniemy wdrażać kolejne elementy naszej strategii rozwoju elektrycznego assistance - podkreśla Rafał Staszkiewicz, dyrektor marketingu w firmie Starter24.

Zapraszamy i polecamy
Q&A Communications , CIRE.PL

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE