ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREElektromobilność
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Toyota. W Polsce ruszyła produkcja elektrycznych napędów hybrydowych do Toyoty Yaris
08.04.2021r. 06:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Toyota Motor Manufacturing Poland uruchomiła w Wałbrzychu produkcję elektrycznej przekładni do niskoemisyjnych napędów hybrydowych. Dołączyła ona do produkowanego już wcześniej, również w polskiej fabryce koncernu, silnika. Oba podzespoły trafią Toyoty Yaris - Europejskiego Samochodu Roku.
6 kwietnia oficjalnie ruszyła linia produkcyjna w zakładach Toyoty w Wałbrzychu, na której powstają elektryczne przekładnie, przeznaczone do najnowszej generacji niskoemisyjnych układów hybrydowych. Wraz z produkowanymi już w Jelczu-Laskowicach silnikami 1,5 l, zaprojektowanymi w ramach architektury TNGA, oznacza to, że w Polsce powstaje kompletny hybrydowy układ napędowy. Stosowany on jest w nowych Toyotach Yaris, samochodzie, który zdobył tytuł Europejskiego Samochodu Roku 2021.

Nowy Yaris produkowany jest we Francji, gdzie trafiają polskie podzespoły. Niebawem jego produkcja ma również ruszyć w Czechach (w sierpniu 2021 r.). W tamtejszej fabryce również stosowane będą układy napędowe, pochodzące z polskich fabryk Toyoty. Uruchomienie kolejnej linii produkcyjnej Yarisa wynika z ogromnej popularności tego modelu. Yaris jest najpopularniejszym modelem Toyoty w Europie. Stanowił ponad jedną piątą (20,9 proc.) wszystkich samochodów, które opuściły europejskie salony Toyoty, a jego udział w segmencie B wzrósł do 8,4 proc. W tym samym czasie w Polsce Yaris stanowił 24,42 proc wszystkich zarejestrowanych Toyot. Co trzeci klient indywidualny w segmencie B wybierał właśnie ten model.

Wraz z uruchomieniem produkcji przekładni, czyli podstawy funkcjonowania napędu hybrydowego Toyoty, firma rozpoczyna po raz pierwszy w historii produkcję silników elektrycznych MG1 stanowiących jej integralną część. Jesienią bieżącego roku w Wałbrzychu uruchomiona zostanie bliźniacza linia przekładni, a na początku przyszłego roku uruchomiona zostanie kolejna linia produkcji silników hybrydowych TNGA 1,5 l. Produkcja elektrycznych napędów hybrydowych, które trafiać będą do Toyoty Yaris i Yaris Cross zostanie podwojona.
W ramach inwestycji Toyota rozbudowała w Wałbrzychu zakład Odlewni o 1700 m2, a firma prowadzi intensywne działania rekrutacyjne zmierzające do zatrudnienia dodatkowo ponad 300 pracowników.

Jak informuje Toyota, najnowsze inwestycje TMMP stanową kluczowy element strategii Toyota Motor Europe, która ma na celu dalszą lokalizację w Europie produkcji elektrycznych napędów hybrydowych. Koncern zamierza zrealizować założenia, polegające na sprzedaży 1,4 mln pojazdów rocznie do 2025 roku. W planach Toyoty 90 proc sprzedaży ma obejmować zelektryfikowane układy napędowe - hybrydy, hybrydy plug-in oraz pojazdy zeroemisyjne, zasilane bateriami lub wodorem.


ELEKTROMOBILNOŚĆ - branża w której dzieje się teraz najwięcej
Zobacz ciekawe miejsca w naszym portalu
Wybierz serwis tematyczny dla siebie>
  1. ANALIZY ENERGETYCZNE - ciekawe dyskusje branżystów
  2. PALIWA - informacje, zapowiedzi, projekty
  3. CIEPŁOWNICTWO - aktualności i artykuły na tematy takie jak kogeneracja, system i sieć ciepłownicza
reklama@cire.pl - oferta dla firm zainteresowanych reklamą i obecnością w naszym portalu , komunikat prasowy - materiał PR

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE