ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREElektromobilność
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Northvolt Poland produkuje systemy bateryjne do maszyn budowlanych Pon Equipment
08.04.2021r. 06:45

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Northvolt podpisał umowę z Pon Equipment na dostawę systemów bateryjnych, które zostaną zintegrowane z serią elektrycznych koparek Z-line. Wstępne zamówienie na litowo-jonowe systemy bateryjne Voltpack Core zapewni Pon rozwiązanie technologiczne, które w połączeniu z elektrycznym układem napędowym umożliwi elektryfikację 90 koparek Z-line. Akumulatory zostaną zintegrowane z 12-sto tonowymi i 25-cio tonowymi wariantami koparek Z-line, wyposażonymi odpowiednio w 150 i 300 kWh systemy bateryjne- podaje serwis evertiq.pl
'Dzięki tej współpracy Northvolt wchodzi na nowy rynek, a elektryfikacja sprzętu budowlanego zapoczątkuje ważne zmiany dla branży. Rozwiązania, które tworzymy będą znacząco wpływały na redukcję zanieczyszczenia i naszą zależność od paliw kopalnych' - powiedział Emand Zand, prezydent Northvolt Systems.

'Współpraca z Pon Equipment jest kolejnym krokiem w rozwoju zakładu produkcyjnego Northvolt zlokalizowanego w Gdańsku. Daje również możliwość wykorzystania dotychczas zdobytych kompetencji przy produkcji systemów bateryjnych dla aplikacji przemysłowych' - skomentował Robert Chryc-Gawrychowski, prezes Northvolt Poland.

Erik Sollerud, dyrektor zarządzający w Pon Equipment skomentował: 'To już trzecia generacja naszych koparek elektrycznych, których produkcja będzie zwiększana. Nawiązanie współpracy z dostawcą takim jak Northvolt, zlokalizowanym blisko nas i wytwarzającym baterie w sposób zrównoważony dla środowiska, wspiera naszą strategię. Cieszymy się, że będziemy współpracować z kreatywnymi i innowacyjnymi pracownikami Northvolt'.

Zarówno w przypadku Northvolt, jak i Pon Equipment, projekt odzwierciedla odpowiedź przemysłu europejskiego na potrzebę rozwiązań nie pozostawiających śladu węglowego. Rządy coraz bardziej koncentrują się na redukcji emisji CO2 przez sprzęt budowlany. Na kilku rynkach, w tym w Norwegii, gdzie Pon Equipment jest aktywny, obowiązują wymagania dotyczące ograniczenia emisji i hałasu. W przetargach publicznych przewagę mają maszyny budowlane napędzane paliwami alternatywnymi, w tym bateriami elektrycznymi. Ciche, bezemisyjne maszyny elektryczne stanowią rozwiązanie, które obie firmy uznają za perspektywiczne.

Ładowanie koparek Z-line jest możliwe dzięki znormalizowanemu, szybkiemu interfejsowi ładowania CCS2, a w nocy na standardowym przyłączu do sieci energetycznej.

Operatorzy mogą spodziewać się od 5 do 6 godzin pracy między ładowaniami podczas wykonywania ciężkich wykopów i od 6 do 8 godzin przy lekkich operacjach, takie jak wyrównywanie terenu lub lekkie wykopy. Maszyny można również uruchomić w sposób ciągły po podłączeniu do sieci.
- - -

O Northvolt

Northvolt to europejski dostawca wysokiej jakości ogniw i systemów bateryjnych, wytwarzanych w sposób zrównoważony dla środowiska. Firma została założona w 2016 roku z misją budowy najbardziej ekologicznej baterii na świecie o minimalnym śladzie węglowym i najwyższych możliwościach recyklingu, aby zapewnić europejską transformacji ku zdekarbonizownej przyszłości. Northvolt zatrudnia ponad 1100 pracowników 76 różnych narodowości w swoich lokalizacjach w Szwecji, Niemczech i Polsce. Do partnerów biznesowych i klientów Northvolt należą m.in. ABB, BMW Group, Scania, Siemens, Vatenfall, Vestas i Volkswagen Group.

Od 2018 firma funkcjonuje w Polsce pod nazwą Northvolt Poland Sp. z o.o. Spółka została zawiązana, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na kompletne systemy bateryjne. W zakładzie w Gdańsku produkuje systemy magazynowania energii oraz moduły bateryjne zastępujące silniki spalinowe w maszynach wykorzystywanych w przemyśle. Obecnie firma Northvolt Poland planuje zwiększyć swoje zdolności produkcyjne, inwestując w Gdańsku 200 milionów dolarów w budowę wysoce zautomatyzowanego zakładu produkcyjnego o powierzchni 50 tysięcy m².

źródło: evertiq.pl

Poznaj lepiej nasz portal
Otwórz serwis tematyczny CIRE - ciekawe informacje
  1. ELEKTROMOBILNOŚĆ - pojazdy z napędem elektrycznym
  2. ENERGETYKA JĄDROWA - zespół zagadnień związanych z uzyskiwaniem na skalę przemysłową energii jądrowej
  3. CHINY i AZJA - energetyka w tamtej części świata
reklama@cire.pl - oferta dla firm zainteresowanych reklamą i obecnością w naszym portalu , komunikat prasowy - materiał PR

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE