ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREElektromobilność
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


KRAJ
14.04.2021r. 06:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
ElectroMobility Poland i jej plan budowy fabryki samochodów elektrycznych to projekt o tak dużym znaczeniu, że powinien otrzymać wsparcie z pieniędzy publicznych - powiedział w rozmowie z "Pulsem Biznesu" minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.
14.04.2021r. 06:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Zielona, inteligentna mobilność powinna stać się jednym z priorytetów Krajowego Planu Odbudowy; w przeciwnym razie Polska straci niepowtarzalną szansę na zeroemisyjną transformację w sektorze transportu - ocenia Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych.
14.04.2021r. 06:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Po sześciu miesiącach od podpisania umowy Busnex Poland, oficjalny przedstawiciel największego producenta autobusów i autokarów na świecie, chińskiej firmy Yutong Bus, dostarczył w marcu dziewięć elektrycznych autobusów miejskich do Polkowic. Pojazdy przechodzą obecnie procedurę dopuszczenia do ruchu. Po jej zakończeniu, jeszcze w tym miesiącu, autobusy Yutong E10 rozpoczną obsługę pasażerów - podaje serwis orpa.pl
13.04.2021r. 19:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Zbliżająca się premiera nowej Dacii Spring w sieci Traficar to bardzo duże wydarzenie na polskim rynku motoryzacyjnym, którego chyba jednak wiele osób nie docenia. Dlaczego jest to tak istotne?
13.04.2021r. 19:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Po sześciu miesiącach od podpisania umowy Busnex Poland, oficjalny przedstawiciel największego producenta autobusów i autokarów na świecie, firmy Yutong Bus, dostarczył w marcu 9 elektrycznych autobusów miejskich do Polkowic. Pojazdy przechodzą obecnie procedurę dopuszczenia do ruchu. Po jej zakończeniu, jeszcze w tym miesiącu, autobusy Yutong E10 rozpoczną obsługę pasażerów.
13.04.2021r. 11:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Zdaniem Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA), największej w Polsce organizacji działającej na rzecz rozwoju elektromobnilności, rządowa propozycja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) we fragmencie dotyczącym zrównoważonego transportu jest zbyt ogólna. Brakuje konkretów, a proponowany budżet jest zbyt skromny - czytamy w "Pulsie Biznesu".
13.04.2021r. 06:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Złotoryjscy radni spotkali się z przedstawicielami koreańskiego inwestora, który chce zbudować w mieście instalacje do recyklingu wadliwych baterii i modułów litowo-jonowych z podwrocławskiej fabryki LG Chem. Inwestycja budzi spory opór wśród złotoryjan. Także duża grupa radnych jest niechętnych temu przedsięwzięciu. W 2020 koreańska firma próbowała uruchomić podobny zakład w Endicott koło Nowego Jorku, ale mieszkańcy zaprotestowali i pod presją lokalnej społeczności władze Endicott ostatecznie inwestycję zablokowały. Sprawie przyglądają się lokalne media.

12.04.2021r. 18:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Jeszcze przed rozpoczęciem oficjalnej sprzedaży Mustanga Mach-E zebrano już 60% zamówień z puli aut dostępnych dla polskiego rynku w 2021 roku. Mimo braku obecnie w Polsce skutecznego systemu dopłat do aut elektrycznych, zebranie tak dużej liczby zamówień w okresie przedsprzedaży pokazuje, jak wielkim zainteresowaniem klientów cieszy się Mustang Mach-E.
12.04.2021r. 18:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
- Obecny rozwój e-mobility stwarza szanse dla Polski na rozwój swojej marki samochodowej - podkreśla Ireneusz Zyska, wiceminister klimatu i pełnomocnik rządu ds. odnawialnych źródeł energii. To ważne, bo minister klimatu zgodził się na przeznaczenie gruntu w Jaworznie (województwo śląskie) pod fabrykę polskich samochodów elektrycznych. Następnym krokiem ma być przejęcie przez Skarb Państwa spółki ElectroMobility Poland.
12.04.2021r. 16:45

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
W ubiegłym roku swoją światową premierę miał model otwierający nowy rozdział w historii japońskiego producenta. Nissan Ariya po raz pierwszy został zaprezentowany w Polsce. Pierwsze samochody pojawią się nad Wisłą w pierwszym kwartale 2022 roku.cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE