ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREElektromobilność
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


KRAJ
30.03.2021r. 11:18

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
W ramach KPO 25 proc. dotacji dla Polski przeznaczone będzie na transport, który jest kluczowym elementem funkcjonowania gospodarki - powiedział we wtorek podczas dot. KPO wysłuchania "Zielona, inteligentna mobilność" wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.
30.03.2021r. 10:42

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Koreańska firma SK IE Technology kosztem ok. 3,5 mld zł zbuduje w Dąbrowie Górniczej swoją trzecią i czwartą w tym miejscu fabrykę separatorów baterii litowo-jonowych do aut elektrycznych. Inwestycja zwiększa zaangażowanie finansowe spółki w tym miejscu do ponad 6 mld zł. SK IE Technology podało, że wskutek inwestycji zakład w Polsce stanie się największą fabryką firmy na świecie.
30.03.2021r. 08:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Koreańska SK IE Technology, spółka zależna SK Innovation, planuje największe w swojej historii inwestycje w fabryki separatorów do akumulatorów do pojazdów elektrycznych i wybuduje dwa kolejne zakłady w naszym kraju o łącznej wydajności 860 mln m kw. rocznie. Doliczając do tego moce dwóch wcześniejszych linii zlokalizowanych na Śląsku, pełna moc SK IET z polskiej produkcji wzrośnie do 2024 r. do 1,54 mld m2. Jak podano w komunikacie, to ilość wystarczająca dla wyposażenia 1,54 mln pojazdów elektrycznych o dużej pojemności.
29.03.2021r. 22:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
W ramach Krajowego Planu Odbudowy powinniśmy skupić się na poprawie jakości powietrza i efektywności energetycznej oraz technologiach wodorowych - powiedział w poniedziałek podczas wysłuchania "Zielona energia" dot. KPO minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.
29.03.2021r. 15:25

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
1 kwietnia tego roku powinno zacząć działać w Toruniu 46 nowych stacji do ładowania samochodów elektrycznych. To wymóg rządowego planu dotyczącego elektromobilności.
29.03.2021r. 15:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Podczas sesji Rady Miejskiej Tarnowa podjęto uchwałę, która ma wdrożyć i upowszechnić elektromobilność w mieście. W Tarnowie ma stanąć 58 stacji do ładowania samochodów elektrycznych.
29.03.2021r. 13:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał 5,8 mln zł na zakup autobusów elektrycznych. powstaną też parkingi, na których będzie można zostawić auto lub rower i przesiąść się do niskoemisyjnego autobusu.
29.03.2021r. 07:45

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Prezydent Miasta Opola i Wiceprezes Zarządu Solaris Bus & Coach podpisali dzisiaj umowę obejmującą dostawę pięciu autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą ładowania. Wartość kontraktu wynosi prawie 19 milionów PLN brutto, a nowe pojazdy zostaną dostarczone Miejskiemu Zakładowi Komunikacyjnemu (MZK) w Opolu w ciągu 420 dni od złożenia podpisów. Zakontraktowane autobusy Urbino 12 electric zapoczątkują elektryfikację transportu publicznego w mieście.
29.03.2021r. 07:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Prezes URE po raz pierwszy wyznaczył przedsiębiorstwa energetyczne do pełnienia funkcji operatorów ogólnodostępnych stacji ładowania oraz dostawców usług ładowania. Operatorami będą Enea, Energa Obrót i PGE Obrót, a decyzja dotyczy stacji w ośmiu miastach. Operatorzy zostali wyznaczeni dla stacji ładowania w Płocku, Olsztynie, Gorzowie Wlkp. Bydgoszczy, Gdyni, Poznaniu, Koszalinie i Lublinie.
28.03.2021r. 07:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Łodzi buduje centrum zasilania dla autobusów elektrycznych. W zajezdni przy ul. Limanowskiego powstaje stacja transformatorowa, która będzie dostarczać energię elektryczną dla tych pojazdów.cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE