ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREElektromobilność
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wielka Brytania: Do 2030 roku elektryków będzie więcej niż diesli
20.02.2021r. 19:05

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Według przewidywań, do 2030 roku po drogach Wielkiej Brytanii będzie jeździć więcej samochodów elektrycznych niż diesli. Do tego roku, ma zostać również zakazana sprzedaż nowych samochodów osobowych i dostawczych napędzanych benzyną i olejem napędowym.
Brytyjscy kierowcy są przekonani, że w najbliższych latach nastąpi boom w nowej technologii hybrydowej, a pojazdy bezemisyjne będą stanowiły 20% wszystkich samochodów na koniec dekady, w porównaniu z 0,3% obecnie - tak brzmią odpowiedzi 12 500 kierowców ankietowanych dla AA. Wynika to z natłoku ogłoszeń firm samochodowych dotyczących przyszłych planów rezygnacji z samochodów benzynowych i wysokoprężnych na rzecz pojazdów o niższej emisji.

Sprzedaż nowych samochodów osobowych i dostawczych napędzanych benzyną i olejem napędowym będzie zakazana w Wielkiej Brytanii od 2030 r., Ale istniejące pojazdy będą nadal mogły być eksploatowane.

Kierowcy biorący udział w badaniu przewidują również eksplozję technologii hybrydowej, a także paliw alternatywnych, takich jak wodór i biodiesel.
Przewiduje się, że udział oleju napędowego we flocie samochodowej Wielkiej Brytanii spadnie z 39% do 17%. Oczekuje się, że modele benzynowe pozostaną najpopularniejszym rodzajem paliwa, ale ich udział spadnie z 59% do 30%.

Czytaj również:

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: histoeryk 23.02.2021r. 13:58
przewidują tak wielkie złomowanie?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE