ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREElektromobilność
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Geely planuje wydzielenie elektromobilności
22.02.2021r. 05:43

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Geely chce wydzielić planowanie produktów, marketing i sprzedaż pojazdów elektrycznych. Chiński producent samochodów stworzy spółkę zależną o nazwie Lingling Technologies (LT), która zajmie się rozwojem, marketingiem i sprzedażą elektromobilności - czytamy w "BiznesAlert.pl".

Geely dostrzegło potrzebę opracowywania, wprowadzania na rynek i sprzedaży samochodów elektrycznych w inny sposób niż pojazdy spalinowe. Reuters podaje, że Chińczycy odmówili komentarza w tej sprawie.

Nowy oddział zajmie się rozwojem innowacyjnych samochodów elektrycznych, opartych na platformie elektrycznej Sustainable Experience Architecture (SEA). SEA to system typu open source, który pozwala na modyfikację oprogramowania pojazdów zgodnie z wymaganiami danego użytkownika. Platforma została zaprezentowana we wrześniu 2020 r. i jest przeznaczona pojazdom całkowicie elektrycznym.

SEA będzie w stanie obsłużyć aplikacje samochodów segmentu A, D i E, a nawet lekkich pojazdów dostawczych. Platforma obejmie obsługę napędów na przednie, tylne i cztery koła. Zapewni również możliwość konfiguracji aut z jednym, dwoma lub trzema silnikami oraz opcjonalnego rozszerzenia zasięgu.
Lingling Technologies ma przede wszystkim zarządzać modelami opartymi na SEA, a także przejąć marketing i sprzedaż modeli marek Geely's Lynk & Co i Geometry. Nowa firma będzie również zaangażowana w dalszy rozwój platformy. Według agencji "Reuters", LT to "prowadzenie badań niezależnie od konwencjonalnych działów pojazdów". Ponadto spółka ma pozyskiwać dane rynkowe w celu odpowiedniego opracowania modeli pojazdów elektrycznych.

Dedykowany zespół sprzedażowy LT ma otworzyć salony w centrach miast. Niektóre z nich będą zarządzane przez samą firmę, inne będą obsługiwane we współpracy z dealerami. Jednak nie jest jeszcze jasne, kiedy dokładnie firma ma rozpocząć działalność. Z informacji "Reutersa" wynika, że Geely chce ją otworzyć w tym roku - informuje "BiznesAlert.pl".

Zapraszamy i polecamy
Reuters, Insideevs , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE