ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREElektromobilność
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Nowe elektryczne autobusy na brytyjskich drogach
22.02.2021r. 11:59

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Autobusy elektryczne budowane przez brytyjskiego producenta Arrival, jeszcze w tym roku będą testowane na brytyjskich drogach przez First Group. Pierwsze cztery pojazdy są produkowane w zakładzie badawczo-rozwojowym Arrival w Banbury w hrabstwie Oxfordshire.
Te testy są ostatnim krokiem w szybkiej ekspansji Arrival, która przyciągnęła inwestycje warte setki milionów funtów w budowę samochodów dostawczych i autobusów z zasilaniem akumulatorowym o zerowej emisji spalin. Firma, która jeszcze nie rozpoczęła pełnej produkcji, ma nadzieję, że do 2024 r. osiągnie około 3,1 mld dolarów przychodów ze sprzedaży autobusów oraz około 10,9 mld dolarów z samochodów dostawczych.

Firmy autobusowe spieszą się z redukcją emisji dwutlenku węgla, aby spełnić przepisy dotyczące czystego powietrza w miastach. First Group nie będzie kupować autobusów z silnikiem diesla po 2022 r., a do 2035 r. planuje wyeliminować emisję spalin.
Firma Arrival ma nadzieję na szybkie wprowadzenie produkcji autobusów do dużych miast na całym świecie. Jej celem jest wyprodukowanie 1 000 autobusów w 2022 r. i 11 000 w 2024 r. Oprócz zakładu w Bicester, Arrival rozpoczął pracę w fabryce w Rock Hill w Karolinie Południowej.

Czytaj również:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE