ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREElektromobilność
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Japoński przemysł jednoczy się z siecią ładowania e-Mobility Power
08.04.2021r. 11:04

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Toyota dołącza do innych japońskich producentów samochodów w subskrypcji sieci ładowania e-Mobility Power. Firma przejęła usługę Nippon Charge Service (NCS) w Japonii 1 kwietnia 2021 r. i zapewniła kompleksowe ładowanie samochodów elektrycznych w całym kraju.
Toyota, Nissan, Honda, Mitsubishi i Development Bank of Japan wraz z firmami energetycznymi Tepco i Chubu założyły w maju 2014 roku NCS w celu zbudowania usługi sieci ładowania opartej na CHAdeMO. Po związanej z tym restrukturyzacji i poprzednich udziałowcach, teraz uczestniczą oni również w e-Mobility Power i subskrybują udziały o wartości 15 miliardów jenów (około 115 milionów euro).

e-Mobility Power będzie nadal obejmować prawie wszystkie obszary związane z ładowaniem pojazdów elektrycznych w Japonii. Oprócz budowy, konserwacji i eksploatacji stacji ładowania oraz związanej z nimi infrastruktury elektrycznej, firma posiada również bogate doświadczenie w opracowywaniu i utrzymywaniu standardu szybkiego ładowania CHAdeMO - azjatyckiego odpowiednika CCS.
Sieć ładowania nabyta obecnie przez NCS składa się z około 21 700 stacji w Japonii, a e-Mobility Power planuje poszerzyć i poprawić zasięg.

Czytaj również:
ELEKTROMOBILNOŚĆ - branża w której dzieje się teraz najwięcej

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE