ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREElektromobilność
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W pierwszym kwartale 2021 roku Mercedes-Benz Cars sprzedał 59 tysięcy samochodów elektrycznych
08.04.2021r. 11:56

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
W pierwszym kwartale 2021 roku spółka zależna Daimlera, Mercedes-Benz Cars, sprzedała na całym świecie około 59 000 zelektryfikowanych samochodów, w tym ponad 16 000 w pełni elektrycznych samochodów osobowych. Odpowiadało to udziałowi około dziesięciu procent całkowitej sprzedaży. W Europie udział samochodów elektrycznych i hybryd plug-in w sprzedaży przekroczył nawet 25 proc.
Mercedes-Benz Cars spodziewa się, że w nadchodzących kwartałach udział zelektryfikowanych samochodów osobowych będzie nadal rósł, wraz z poszerzaniem gamy modeli. Według nowych informacji Mercedes odnotował do tej pory około 20 000 zamówień na EQA, który został przedstawiony w styczniu. Pierwsze dostawy EQA do klientów rozpoczęły się pod koniec marca.

W przypadku marki Smart, która jest uwzględniona w powyższych danych, globalna sprzedaż w pierwszym kwartale wyniosła 9 729 samochodów osobowych.

Sprzedaż samochodów dostawczych Mercedes-Benz Vans wzrosła o 18,2 proc. rok do roku do 76 328 w pierwszym kwartale 2021 roku. Według firmy Daimler, eSprinter i eVito przyczyniły się do tego wzrostu w Europie. Konkretnie, Mercedes-Benz Vans sprzedał około 1200 zelektryfikowanych samochodów dostawczych, co stanowi wzrost o 150 proc. w porównaniu z pierwszym kwartałem 2020 roku.
Mercedes planuje w tym roku więcej prób samochodów w pełni elektrycznych z EQS, EQB i EQE w segmencie samochodów osobowych. EQS, jak wiadomo, ma zostać zaprezentowane w przyszłym tygodniu, 15 kwietnia. W segmencie hybryd typu plug-in firma ze Stuttgartu zamierza również rozszerzyć swoje portfolio do prawie 30 wariantów modelowych do końca 2021 roku.

Czytaj również:
Czy znasz to narzędzie?

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE