ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREElektromobilność
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Motoryzacja w Niemczech coraz częściej wybiera szlak elektromobilności i OZE
08.04.2021r. 15:26

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Niemiecki koncern ZF Friedrichshafen AG to piąty co do wielkości producent części samochodowych. Jest również światowym liderem w dziedzinie techniki napędowej i kierowania pojazdami. Jednym z głównych kierunków rozwoju firmy jest dziś elektromobilność.
ZF Friedrichshafen AG ogłosił, że ma obecnie w swoim portfelu zamówienia warte aż 14 miliardów euro. Tym samym zostawia daleko w tyle swoich konkurentów. Największy z nich, niemiecki Bosch, zdobył zamówienia o wartości 7,5 miliarda euro.

Jednak uzyskanie tak dużych zamówień jest jednocześnie związane z wysokim ryzykiem i koniecznością dużych inwestycji. Aby móc zmierzyć się z tą sytuacją, koncern zadłużył się na wysokość 10,8 miliarda euro.

W ostatnich latach ZF Friedrichshafen AG rozwija też technologie w dziedzinie energetyki wiatrowej we współpracy z firmą Vestas. Firmy pracują nad turbinami o mocy 15 MW, które będą produkowały do 60 GWh rocznie.
Inny obszar działalności firmy to oferty oprogramowania i komputery centralne, które znajdują zastosowanie w produkcji samochodów elektrycznych.

Źródło: biznesalert.pl

ELEKTROMOBILNOŚĆ - branża w której dzieje się teraz najwięcej
, BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE